Jak znamy modele anatomiczne to nie tylko materiały, które możemy odnaleźć w przychodniach. W sklepach znajdują się także modele anatomiczne, które przedstawiają innego typu choroby. Wykonane są one w technice 3d i cieszą się dużym zaciekawieniem pośród kursantów i doktorów. Jednym z częściej kupowanych jest model przerzutów nowotworowych. Przedstawia on płuco zajęte przez nowotwór, na jakim porozrzucane są liczne guzki w odcieniu białym. Jest on wykonany z mocnego surowca także jest nieruchomy. Modele anatomiczne niedrożności jelit wywołanej kamieniem żółciowym. Jest to niezwykle rozpowszechnione schorzenie, które obrazuje właśnie ten model. Przedstawiony jest tutaj odcinek jelita, który posiada kamień o nierównej budowie. Wiele z nas uwielbia się opalać przy czym nie stosuje żadnej ochrony. Dlatego tak znaczące jest, aby używa kremów z filtrem oraz nie obawiać się o czerniaka. Tego typu modele anatomiczne przedstawiają przerzuty złośliwego czerniaka skóry do krezki. Są one polecane przede wszystkim uczniom na kierunkach lekarskich. Tętniak – na pewno dużo kobiet z was spotkała się z tym poważnym określeniem i nikt z nas nie chwiałby się dowiedzieć o takiej diagnozie. Jednak by dokładnie poznać jak on wygląda przedstawiamy modele anatomiczne tętniaka aorty, które są najbardziej atrakcyjne. Jest on całkiem dużych rozmiarów 10×7 cm, znajduje się poniżej rozpoczęcia tętnic nerkowych, przechodząc do rozgałęzienia aorty. Pokazany jest przewlekły proces zapalny.

Nowe modele anomiczne takie jak podzastawkowego zwężenia aorty, są także niezwykle popularne. Jednym z ciekawszych modeli jest ten przedstawiający gruźlicę kręgosłupa. można zobaczyć martwicę. Nacieki są widoczne na dyskach jak i trzonach. Jest to niezwykle oryginalny model, który zyskał sobie wielką popularność.
Modele anatomiczne takich chorób jest naprawdę dużo. Należy je nabyć u sprawdzonych dostawców. Są one zazwyczaj objęte gwarancją. Ale jeżeli kupujemy je do liceów pamiętajmy, że są tam uczniowie, jacy nie zawsze uważają przy takich zajęciach, zatem tego typu modele anatomiczne muszą być odporne. Warto jest na to zwrócić uwagę. Inne powinny być kupowane dla studentów, a pozostałe dla uczniów. Istotne jest, aby wybrać takie, które szczególnie będą nam satysfakcjonować i są w programie szkolnym. Dla dzieciaków najlepszą atrakcją będą modele anatomiczne, które można samemu składać. Kształtują się poprzez to znacznie szybciej, a dodatkowo wiedzą jaką zdobywają przy tej metodzie edukacji jest wyjątkowo utrwalona.
Modele anatomiczne musimy nabyć w specjalistycznych sklepach on-linie i ta chyba metoda jest znacznie korzystna dla nas. Nie tylko chodzi tutaj o korzystniejsze ceny, lecz także o wybór, który jest naprawdę duży. W wielu sklepach mamy wysyłkę w cenie także możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni jeżeli nam nie odpowiada. Nabywając modele anatomiczne musimy zwróć na to uwagę.