Modele anatomiczne są coraz powszechniej kupowane na studiach lub w klinikach. Ważne jest aby takie modele anatomiczne, które będą spełniać nasze wymagania. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na czas realizacji zamówienia, z czego wykonany jest określony model.
Modele anatomiczne charakterystyka według grup:
Możemy wyróżnić tak naprawę tyle szczegółów ile posiadamy. Rozpoczynamy od najwyżej położonego czyli modele anatomiczne mózgu. Powinniśmy tutaj wyodrębnić:

  • modele anatomiczne głowy otwierane posiadające 5 części. Są to szczególnie precyzyjne modele anatomiczne, które mają także ponumerowane niektóre elementy do lepszej nauki. Na jednej ze stron modele anatomiczne pozbawione są skóry, aby odpowiednio pokazać układ mięśni jakie biegną na twarzy.
  • modele anatomiczne głowy z mózgiem, który składa się z 7 części. Te modele anatomiczne cieszą się sporą popularnością. Posiadają one wyjmowane elementy. Dzieci potrafi samodzielnie dopasowywać pojedyncze fragmenty i dzięki temu rozwijać swoje kwalifikacje. Tego typu modele anatomiczne niejednokrotnie spotykane są w podstawówkach i właśnie przez nie są kupowane.
  • modele anatomiczne głowy oraz nerwy. Są to modele anatomiczne ustawione na płytce, które posiadają dokładnie znaczony przebieg ścięgien. Dostosowane są one do liceów, ale też na studia.

Później bardzo szeroki asortyment posiadają modele anatomiczne rąk. Powinniśmy wyodrębnić

  • modele anatomiczne stawy biodrowego. Są to modele anatomiczne statyczne położone na platformie, które reprezentują ruch zgięcia stawu. Są one wyjątkowo często stosowane do symulacji działania danych mięśni w ciągu ruchu.
  • modele anatomiczne kończyny dolnej oraz stopy. Bardzo interesujące modele anatomiczne, które nie tylko przedstawiają dokładną budowę, ale też potrafimy je śmiało rozkładać na mniejsze szczegóły, Są to modele anatomiczne fachowe i świetnie sprawdzają się pośród studentów czy rehabilitantów. Stawy zostały tak zaplanowane, że są zmienne i| zintegrowane ze sobą za pomocą gumy. Te modele anatomiczne są w skali 1:1.
  • modele anatomiczne stopy. Są one też w skali 1:1 i prezentują przebieg ścięgien oraz kości.

Modele anatomiczne, które stosowane są przed studentów stomatologii są toż np:

  • modele anatomiczne zęba z próchnicą, które, aby doskonale było zrozumieć próchnicę są zwiększone mniej więcej 10x
  • modele anatomiczne, które pokazują rozwój buzi i zębów człowieka. Są to modele anatomiczne nieruchome, które oparte są na profesjonalnej szkole podstawowej. odcieniami określone są zęby mleczne i stałe. Każdy ząb w szczękach niemowlaka został oznaczony wiekiem w miesiącach, w którym pojawi się. Tego typu modele anatomiczne są bardzo precyzyjne i często nabywane przez uczelnie. Poprawiają nie tylko w edukacji, ale również jak ludzka buzią prezentuje się jak jesteśmy mali, a jak jesteśmy dojrzali.

Na 100% warto zakupić modele anatomiczne, jednak powinno się wybrać sklepy, które cieszą się dobrymi ocenami, a na 100% będziemy usatysfakcjonowani ich wykorzystania. Zachęcamy do wyselekcjonowania modeli anatomicznych, które Wam najlepiej odpowiadają.