Modele anatomiczne możemy nabyć w specjalistycznych sklepach. Natomiast nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli specjaliści także poznają anatomie. Występują też modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest wyjątkowo wielki. Niezwykle popularne są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • innych technik RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można naprawdę sporo się nauczyć. Możemy i kupić tylko i absolutnie jedną np łapkę psa do edukacji robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Stanowią one bardzo starannie odzwierciedlone, dzięki czemu uczeń w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które opisują przebieg choroby oraz jego poziomy u pupila. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak stawy itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do też niezwykle rozpowszechnionych oraz interesujących. Co łączą: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą także zaopatrzony jest w uchwyt i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie ciekawie wykonane oraz dają możliwość przyszłemu weterynarzowi zrobienie dokładnego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Mają też ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa zlokalizować w każdym miejscu także nauczyć się robić zabiegi.
Tak jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt potrafią być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak niewielkie i by opisać ich fragmenty powinno się je powiększyć. Takim przypadkiem może być przykład głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy.

Prezentuje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane to np mrówka 30x powiększona. Znakomicie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne potrafimy kupować np jako przykład stopy konia. Występuje on w paru wariantach i jest wydrukowany jako projekt 3d. Jak uważamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się też wyjątkowo wielkim zaangażowaniem. Wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam pasują wciąż potrafimy złożyć swoje zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas uwzględniając to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak pamiętać, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i polecane firmy, które są od lat na polskim rynku.